Niewątpliwym atutem Domu Seniora Goldental w Przyjaźni koło Gdańska jest jego atrakcyjne położenie w samym sercu Kaszub. Region ten oferuje liczne atrakcje turystyczne na łonie natury. Miejscowość w Szwajcarii Kaszubskiej Szymbark jest oddalona tylko o 22km. To miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla turystów, znajdujące się na jego terenie obiekty należą do unikalnych w skali Europy. Część z nich zostało oficjalnie wpisanych do Księgi Rekordów Guinnessa. Wśród nich znalazła się Najdłuższa Deska Świata oraz Największy Fortepian Świata. Poza ciekawymi i ważnymi informacjami o Kaszubach ich tradycji i zwyczajach można zobaczyć między innymi: Dom stojący na głowie, Dom Sybiraka, Pomnik Gryfa Pomorskiego, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Dwór Salino, Kościółek Św. Rafała, dom Kaszuba z Kanady, dom z Turcji. Atrakcji nie brak również dla miłośników dla pieszych wędrówek, gdyż w pobliskiej Wieżycy znajduje się szczyt z punktem widokowym oraz niezliczone tereny do wędrówek po lasach.

Rezerwat Przyrody Jar Rzeki Raduni – 9 km
Rezerwat Przyrody Stare Modrzewie – 60 km
Jezioro Mezowskie – 15 km
Jezioro Karczemne – 18 km
Jezioro Otomińskie – 12 km

Otoczenie Domu Seniora to osiedle domów jednorodzinnych, pola i łąki, na których zaobserwować można stada saren. W samej okolicy domu, w odległości 700m znajduje się sklep spożywczo – przemysłowy, a w odległości 6km Apteka.
Do trójmiejskiej metropolii jest zaledwie 16 km. Czas przejazdu do Centrum Gdańska to 25 minut, do Sopotu 35 minut a do Centrum Gdyni 40 minut. Odległość do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy to 12 km.